Türk Başbakanı CNN Muhabirinin Ajan Olduğunu Söylüyor

Türk Başbakanı CNN Muhabirinin Ajan Olduğunu Söylüyor

352
0
PAYLAŞ
Ivan-Watson

Recep Tayyip Erdoğan Ivan Watson’un İstanbul protestolarında canlı yayınının yarıda kesilmesinden bir sonraki gün yabancı basına saldırdı.

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan CNN muhabiri Ivan Watson’un canlı yayında polisler tarafından gözaltına alınmaya çalışılmasından bir gün sonra, Ivan Watsons’u  “dalkavuk” ve CNN International’in  ajanı olarak tabir etti.

İstanbul Polisi CNN International’in Cumartesi günkü yayınını kesti ve uzun süredir İstanbul muhabiri olan Watson’u kısa süreli alıkoydu. Watson Türkiye’nin  en büyük anti hükümet protestosunun birinci yıldönümünde yayın yapıyordu.

Erdoğan, defalarca yabancı basın ve hükümetleri Gezi Parkı protestolarda parmağı olmakla suçladı. O ayrıca aralık ayında yakınlarının ve kendisinin adının karıştığı rüşvet skandalının da uluslararası bir komplo olduğunu söylüyor.

Cumartesi günkü protestolarda geçen yılki protestoların başladığı yer olan Taksim Meydanı’nda herhangi bir karışıklığı önlemek için çok sayıda polis vardı. Onlar 1.000 kadar protestocuyu dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su kullandılar.

Erdoğan parlamentoda AKP üyelerine yaptığı konuşmasında ve bazı televizyon kanallarında verdiği demeçlerinde uluslararası medyanın İstanbul’a gelip kışkırtıcı ve provoke edici pek çok haber yaptığını, gerçekleri abartarak yansıttığını bu haberleri yapanlardan birinin de CNN’in “dalkavuğu” Watson olduğunu söyledi. Erdoğan ayrıca İstanbul’un merkezi Taksim’deki 2013 protestolarında CNN’in saatler süren canlı yayınını hatırlattı ve bunun amacının huzursuzluğu kışkırtmak olduğunu söyledi.

Atlanta’dan bildiren CNN sözcüsü ise Türkiye haberlerini tartışmasız bir şekilde tarafsız, gerçekçi ve adil olarak raporladıklarını ve buna devam edeceklerini söyledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK