Erdoğan, Twitter’ı Yasaklayacakları Konusunda Tehditte Bulundu

Erdoğan, Twitter’ı Yasaklayacakları Konusunda Tehditte Bulundu

494
0
PAYLAŞ
Recep Erdogan

Erdoğan, yolsuzluk iddialarını ortaya çıkaran ses kayıtlarından sonra, Twitter’ı da ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Başbakan, sosyal medyada yer alan ve yolsuzluk iddialarını gündeme getiren ses kayıtlarından sonra Twitter’ı yasaklayacakları tehdidinde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Perşembe günkü Bursa mitinginde “Bu Twitter’ın kökünü kazıyacağız. Uluslararası toplumun ne siyeceği umurumda değil.” dedi.

AFP haber ajansı Erdoğan’ın, “Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü görecekler.”  dediğini de ekledi.

Bu ayın başlarında Erdoğan, hükümetin 30 Mart seçimlerinden sonra Youtube ve Facebook gibi sosyal ağları yasaklayacağını söylemişti.

2003’ten beri lider olan Erdoğan, yolsuzluğa bulaştığını, iş ihalelerini, medyayı ve mahkeme kararlarını kendi istediği şekilde yönlendirdiğini gösteren ses hayıtlarından sonra büyük bir baskı altında.

Erdoğan, ses kayıtlarının rakipleri tarafından yapılan “alçak” bir montaj olduğunu söylüyor.

Yolsuzluk soruşturması

Erdoğan hükümeti, Aralık ayında başlatılan ve Erdoğan’ın yakın iş ve siyasi ortakları gibi yüzlerce kişinin içinde olduğu yolsuzluk soruşturmasıyla sarsılmıştı.

Türk lider, oğluna büyük miktar parayı nasıl saklayacağını söylediği yolsuzluğunun arkasında eski sadık dostu, Amerika’da yaşayan din adamı Fethullah Gülen’in olduğunu söyledi. Gülen ise bütün suçlamaları reddetti.

Türkiye son zamanlarda mahremiyeti korumak amacıyla hükümetin internet üzerindeki kontrolünü artırdı.

Erdoğan karşıtları yeni yasanın sosyal medyadaki yolsuzluk haberleri ve video paylaşım sitelerindeki yayılımını engellemek için bir girişim olduğunu söylüyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK