Kalkavan: Türkiye’deki İş Hayatı Hükümetin Baskılarından Bıktı

Kalkavan: Türkiye’deki İş Hayatı Hükümetin Baskılarından Bıktı

1007
0
PAYLAŞ
ihsankalkavan_businessman

Girişimci işadamı İhsan Kalkavan Zaman gazetesine, Türk iş sektörünün temsilcilerinin artan hükümet baskısından ve 17 Aralık yolsuzluk skandalından sonraki müdahalelerden “bıktıklarını” söyledi.

Kalkavan, Beşiktaş Deniz Grup’un sahibi ve Beşiktaş futbol kulübünün eski başkanı. “17 Aralık’tan beri farklı sektörlerden ve farklı siyasi görüşlerden birçok işadamıyla görüştüm. Hepsi de Türkiye’nin artan otoriteye nasıl tepki vereceği hususunda endişeli.” Kalkavan, hükümetin yolsuzluk suçlamalarıyla baş etme yolunun “anlaşılamaz” olduğunu ve yüzlerce araştırmacı ve polisin yerlerinin değiştirilmesini yabancı ortaklarına açıklamakta sıkıntı yaşadığını söyledi. “Türkiye’deki çoğu yabancı yatırımcının yeni projeler yapmaktan kaçındığına dair somut kanıtlarım var.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hizmet hareketini siyasi gücünü kırmaya çalıştıkları gerekçesiyle suçluyor ancak bunu kanıtlamak için hiçbir elle tutulur kanıt sunamıyor.  Hizmet hareketi hükümet yanlısı medyanın uydurduğu iddiaları reddetti. Erdoğan, şirketleri tehdit ederek bunun cezasını ödeyeceklerini söyledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK