Türk Hava Yolları Dünyanın Bir Numarası Olmayı Hedefliyor

Türk Hava Yolları Dünyanın Bir Numarası Olmayı Hedefliyor

748
0
PAYLAŞ
turkish_airlines

Anadolu Ajansı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’in THY’yi dünyanın en büyük hava yolu markası yapmak için çabalarının devam ettiğini bildirdi.

THY 2014’te Mali, Gine, Benin, Nijerya ve Angola gibi Afrika’nın 13 tane bölgesine uçuş planlıyor.

THY şuan çok sayıda yolcunu seyahat ettiği Avrupa’nın öncü firması ve havayolu endüstrisinin üçte birlik payına sahip. THY bu yıl yeni uçaklar alarak 2021’e kadar 262 yeni uçakla ilerlemeyi planlıyor. Havayolu ayrıca 2023’e kadar 120 milyon yolcuyla, 24 milyar dolar ciroya ulaşmayı amaçlıyor.

THY genel müdürü, 2030’da havacılık sektörünün tamamen farklı olacağını, Asya havayollarının üç kat büyüyeceğini, Avrupa ve Amerika kadar gelişmiş olacağını belirtti.

THY Avrupa’da da Krakow (Polonya), Coruna (İspanya), Nantes (Fransa), Pisa (İtalya) gibi yeni şehirlere, Amerika’da yeni bölgelere, Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya uçuş yapacak.

Kotil, Batılı firmalar piyasada kayıplar yaşarken Türk Havayolları’nın piyasadaki hisselerini artırmaya devam ettiğini söyledi.

“Bu yılın sonuna kadar piyasadaki hissemiz %1,9’luk bir yükselişte olacak.” diyen genel müdür, “ THY neden başarılı? Çünkü inandığımızı başardık, yatırım yaptık ve hiçbir şeyden korkmadık. Adımlarımızı yavaşlatmayacağız.” diyerek sözlerine devam etti. Kotil, dört ya da beş sene içinde %4’lük hisseye ulaşarak dünyanın en büyük havayolu firması olmayı umduklarını söyledi.

THY, geçen hafta Air Transport News Awards’ta havacılık sektörünün en prestijli ödülü olan “Yılın Lideri” ödülünü kazandı.

THY’nin yeni Afrika noktaları: Bamako, Mali; Conakry, Gine; Cotonou, Benin; Abuja, Nijerya, Luanda, Angola; Juba, Sudan; Asmara, Eritrea; Mısır’da Luxor and Aswan; ve Cezayir’de Constantine, Tiemcen, Oran ve Batna.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK