Türkiye Sosyal Medya Sitelerini Kapatma Tehdidinde Bulundu

Türkiye Sosyal Medya Sitelerini Kapatma Tehdidinde Bulundu

381
0
PAYLAŞ
Tayyip Erdoğan

Türkiye Başbakanı, yeni yolsuzluk iddialarını körükleyen açıklamaları durdurmak için Youtube ve Facebook gibi siteleri kapatmaya hazır olduğunu söyledi.

Tayyip Erdoğan

Türkiye’nin güç durumdaki başbakanı, internete sızan birçok yolsuzluk skandalından sonra hükümetin Youtube ve Facebook gibi sosyal medya ağlarını yasaklayacağı uyarısında bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan hem yurtiçinde hem de potansiyel AB ülkesi olarak yurtdışında, hakları ihlal ettiği için eleştirilen internet sınırlamasını zaten yapmıştı.

Erdoğan özel ATV televizyonunda verdiği bir röportajda ” O alanda da 30 Mart’tan sonra Youtube ve Facebook’la ilgili atacağımız yeni adımlar var.” dedi.

AKP, Erdoğan ve oğlunun büyük miktarda bir parayı nasıl saklayacaklarını konuştuğu ses kaydının internete sızmasından dolayı geçen haftadan beri büyük bir baskı altına girdi.

Başbakan bu kayıtların 30 Marttaki seçimlerde rakibi olan kişilerce “adi” ve “ahlaksızca” yapılmış montajlar olduğunu söyleyerek kayıtların kendisine ait olduğunu reddetti.

Diğer ses kayıtlarında ise Erdoğan’ın ticari ihalelere ve mahkeme kararlarına karıştığı duyuluyor.

Erdoğan hükümeti Aralık ayının ortalarında patlak veren yolsuzluk skandalıyla sallanıyor ve bu yolsuzluk başbakanın siyasi ve iş ortaklarını kapana kıstırmış durumda.

Erdoğan, rüşvet soruşturmalarını yönettiği gerekçesiyle ABD’de bulunan önemli Müslüman din adamı, eski dostu Fethullah Gülen’i suçluyor.

Türk diktatör buna karşılık olarak polisleri görevden aldı ve yasalarla internet üzerindeki hükümet gücünü artıran yasalar geçirdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK