Türkiye’nin Liderleri Sosyal Medyayı Kapatma Planı Üzerine Tartışıyor

Türkiye’nin Liderleri Sosyal Medyayı Kapatma Planı Üzerine Tartışıyor

439
0
PAYLAŞ
Tayyip Erdoğan

Başbakanın Facebook ve Youtube’u kapatma tehdidinden sadece saatler sonra, Cuma günü insan haklarının ihlali gibi bir durumun konu dışı olduğunun güvencesini verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Perşembe gecesi, Şubatta onaylanan internet kullanımını kısıtlayıcı yasaya karşı olan sert tepkilere rağmen bu ayki seçimlerden sonra sosyal medyayı kısıtlayacaklarının sözünü verdi.

Erdoğan, hükümet yanlısı ATV kanalındaki canlı yayında“30 Marttan sonra atacağımız başka adımlar da var.” dedi.

“Bazıları Youtube ve Facebook’la ilgili bazı şeyler söylüyor, ‘Dünya ne diyor?’ ve bunun gibi sorular soruyor. O konuda kararlılığımız var. Bu milleti Youtube’a, Facebook’a yediremeyiz. Atılması gereken adım neyse biz bu adımı en kesin hatlarla atacağız.” dedi.

Erdoğan, sosyal medya sitelerinde geniş yer bulan ve finansal mevzuların konuşulduğu telefon görüşmelerinin internete sızmasıyla büyük bir yolsuzluk skandalının içine düştü.  Erdoğan, yolsuzluk soruşturmalarına Pennsylvania’da sürgünde yaşayan Müslüman din adamı Fethullah Gülen’in önderlik ettiğini, takipçilerinin Türkiye’nin polis kuvvetlerini ve yargı sistemini derinden etkilediklerini söyledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK