Türk Milletvekili: Yolsuzluk Skandalının Arkasında Yahudi yada Ateistler Var

Türk Milletvekili: Yolsuzluk Skandalının Arkasında Yahudi yada Ateistler Var

247
0
PAYLAŞ
Zafer Çağlayan

İktidar partisinin bir üyesi olan Zafer Cağlayan Aralık ayında ortaya çıkan rüşvet skandalından dolayı istifa etmeye zorlanmıştı.

Çağlayan, rüşvet skandalının arkasında bir Yahudi ya da ateist olsa anlarım fakat bir Müslüman nasıl olur da bu olaya karışır dedi.

Zaman gazetesi, AK Partili eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın bu yorumları bir basın toplantısında yaptığını söyledi.

Çağlayan, 17 Aralık 2013’te başlayan oldukça geniş çaplı yolsuzluk operasyonundan sonra istifa etmişti.

Aralık ayındaki polis operasyonundan beri Erdoğan kendisi, ailesi ve yüksek hükümet yetkililerinin rüşvet aldığı ve yolsuzluk yaptığı iddialarıyla savaşıyor.

Skandaldan sonra Çağlayan milletvekilliği görevinden istifa etmiş, oğlu ise istifasından birkaç gün önce tutuklanmıştı.

Çağlayan, Al Jazeera Turk’e “Nasıl bir zihniyetle mücadele ettiğimizi bu millet çok iyi görüyor. Sizlere anlatacağım çok şey var. Ama bunları bize yapanlar bir Yahudi, bir ateist, bir Zerdüşt yapsa anlarım. Ama bunları yapan Müslümanım diye geçiniyorsa yazıklar olsun. Bir Müslüman bunları nasıl yapar?” dedi.

17 Aralık’tan sonra gelişen pazarda politik durağanlıktan dolayı Türk Lirası, dolar karşısında %9 değer kaybetti.

Geçen ay Erdoğan ve oğlu arasında evdeki paraları bazı işadamlarına dağıtarak nasıl “sıfırlayacaklarını” tartıştıkları iddia edilen ses kayıtları ortaya çıktı. Ses kaydının bir yerinde Bilal olduğu tahmin edilen ses hala 30 milyon euronun (40 milyon dolar) var olduğunu söylüyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK