Erdoğan Seçimleri Kazanırsa Facebook ve Youtube’u Kapatabilir

Erdoğan Seçimleri Kazanırsa Facebook ve Youtube’u Kapatabilir

418
0
PAYLAŞ
Turkish-Prime-Minister

Başbakan bir dizi uydurulmuş internet haberleriyle sosyal ağ sitelerini kötüye kullanan siyasi düşmanlarını suçladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oğlu ve arasında geçtiği iddia edilen, internette virüs gibi yayılan ve istifasının istenmesine neden olan ses kayıtlarından sonra, Facebook ve YouTube’un Mart’taki seçimleri takiben yasaklanabileceğini söyledi.

Erdoğan sosyal medya sitelerinin özellikle eski dostu Müslüman din adamı Fethullah Gülen tarafından kötüye kullanıldığını ve “uydurulmuş” ses kayıtarının arkasında onun olduğunu iddia ediyor.

ATV’de yapılan röportajda “Bu konuda kararlılığımız var. Bu milleti Youtube’a, Facebook’a yediremeyiz.” diyen Erdoğan ” Atılması gereken adım neyse biz bu adımı en kesin hatlarla atacağız.” dedi.

Planlanan önlemlere bu sitelerin de dâhil olup olmadığı sorusuna Erdoğan “Dâhil.” cevabını verdi.

Erdoğan internete sızan konuşmaların yaşam koşullarını yükselten ve 10 yıldan fazla bir süredir ekonomik ilerlemeyi sağlayan kendisini ve partisini yıkmak amacıyla düzenlenen kampanyalar olduğunu söyledi.

Gülen ise kayıtları düzenlediği ve Türkiye’nin politikasını etkilemek istediği iddialarını reddetti.

Bu hafta YouTube’da beş tane daha ses kaydı ortaya çıktı. Erdoğan bütün bunları 30 Marttaki yerel seçimler ve daha sonraki başkanlık seçimlerinde iktidar partisine atılan iftiralar olarak görüyor.

Perşembe günü YouTube’a düşen son ses kaydında, Erdoğan Milliyet gazetesinin sorumlusundan ilk sayfaya Kürt barış görüşmelerinin haberini yapan iki gazeteciyi kovmasını istiyor.

Erdoğan,  Gülen’in Hizmet hareketine karşı yasal işlemler başlatılacağının sinyallerini verdi.

Perşembe gecesi Türkiye’nin Gülen’in Türkiye’ye teslimi için İnterpol kırmızı bülteni isteyip istemeyeceği sorusu üzerine Erdoğan, “Neden olmasın?” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK