Neden Hala En Kötüsü Türkiye’nin Ekonomisinin Önünde

Neden Hala En Kötüsü Türkiye’nin Ekonomisinin Önünde

537
0
PAYLAŞ
Turkey

Türkiye’nin geçtiğimiz 10 yılda ekonomisinde meydana gelen ani artış tüm zamanların en etkileyici büyüme hikâyelerinden biri. Türkiye’nin ekonomisi 2002den beri tüketim ve inşaat alanında büyük bir artış gösteriyor ki bu durum da sayısız alışveriş merkezi, gökdelen ve altyapı projelerinin yapılmasına yol açtı.
Turkey
Geçtiğimiz 10 yılın gelişen ekonomileri gibi Türkiye’nin ekonomisi de, birçok Batı ekonomisi durağanken, adeta dinmek bilmeyen Küresel Ekonomik Kriz’i büyümeye devam ederek atlattı.
Maalesef, çoğu gelişen ülkeler gibi Türkiye’deki ekonomik patlama sadece 6 yıl önce Batı ekonomilerinin düşüşüne neden olan ekonomik baloncuğa dönüşüyor. Türkiye geçtiğimiz yıl para biriminin ve finansal pazarında meydana gelen ani düşüşe karşı önemli tedbirler alsa da hala  ülkenin ekonomik baloncuğu ve korkutucu sonuçlarıyla ilgili yeteri kadar farkındalık yok.

Türkiye’nin geçtiğimiz 10 yılda ekonomisinde meydana gelen ani artış tüm zamanların en etkileyici büyüme hikâyelerinden biri. Türkiye’nin ekonomisi 2002den beri tüketim ve inşaat alanında büyük bir artış gösteriyor ki bu durum da sayısız alışveriş merkezi, gökdelen ve altyapı projelerinin yapılmasına yol açtı.Geçtiğimiz 10 yılın gelişen ekonomileri gibi Türkiye’nin ekonomisi de, birçok Batı ekonomisi durağanken, adeta dinmek bilmeyen Küresel Ekonomik Kriz’i büyümeye devam ederek atlattı. Maalesef, çoğu gelişen ülkeler gibi Türkiye’deki ekonomik patlama sadece 6 yıl önce Batı ekonomilerinin düşüşüne neden olan ekonomik baloncuğa dönüşüyor. Türkiye geçtiğimiz yıl para biriminin ve finansal pazarında meydana gelen ani düşüşe karşı önemli tedbirler alsa da hala  ülkenin ekonomik baloncuğu ve korkutucu sonuçlarıyla ilgili yeteri kadar farkındalık yok.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK