Koç, Tansiyonu Azaltmak İçin Erdoğan’ı Rüşvet Suçlamaları Hakkında Konuşmaya Çağırıyor

Koç, Tansiyonu Azaltmak İçin Erdoğan’ı Rüşvet Suçlamaları Hakkında Konuşmaya Çağırıyor

445
0
PAYLAŞ
Mustafa Koç

Türkiye’nin en büyük şirketi Koç Holding’in başkanı Mustafa Koç, hükümetin yolsuzluk suçlamalarından dolayı altüst olan finansal pazarları sakinleştirmesini istedi ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sarsma yolları aradığını reddetti.

Mustafa Koç

Koç, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda, Erdoğan’ın yolsuzluk skandalını düzenlemekle suçladığı din adamı Fethullah Gülen’le 2013 Mayısında görüştüklerini ancak siyasi konuları tartışmadıklarını söyledi.

17 Aralıktaki polis operasyonundan beri Erdoğan kendisinin, aile üyelerinin ve yüksek bir hükümet görevlisinin rüşvet aldığı ve daha başka uygunsuz hareketleri de olduğu iddialarıyla savaşıyor.

2002den itibaren partisi üç kez seçilen popüler lider, bu ay gerçekleşecek yerel seçimlerde oy kullananların üzerinde etki yaratmak için yolsuzluk davasını uydurdukları gerekçesiyle Gülen yandaşlarını suçluyor.

Koç, “Ortada hiçbir şey yokmuş ve bunların hepsi tamamen yalanmış gibi bir algı var ve bu algı bana doğru gelmiyor. Piyasalar 17 Aralıktan beri hassas. Bu hassasiyet azalırsa piyasalar da derhal olumlu cevap verecektir. Güveni hemen yeniden kurmamız lazım” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK