Suriye-Türkiye Sınırında Patlama: Çok Sayıda Yaralı Var

Suriye-Türkiye Sınırında Patlama: Çok Sayıda Yaralı Var

273
0
PAYLAŞ
Patlama Türkiye-Suriye

Yerel yetkililerin bildirdiğine göre, Türkiye-Suriye sınırında arabaya yerleştirildiği düşünülen bombanın bir mülteci kampında patlaması sonucu çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar hemen ambulansla Türkiye’nin güneyinde bulunan şehri Kilis’e götürülürken, hastane yetkilileri en az 40 kişinin tedavi edildiğini söyledi.

Patlama Türkiye-Suriye

Bir gümrük yetkilisinin söylediğine göre patlama Suriye’nin Bab’ul Selam kapısının karşısında bulunan Öncüpınar mevkiine yakın bir yerde gerçekleşti ve kilometrelerce uzaktan hissedildi. Ancak sınır kapısı açık kaldı.

Türkiye, Suriye’deki iç savaştan dolayı 600.000den fazla mülteciyi koruyor ve sınır kapılarını hep açık tutuyor. Binlerce insan Başbakan Beşşar Esad kuvvetlerinin “varil bombası” saldırıları yüzünden, Kilise yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan Suriye’nin Halep şehrinden Türkiye’ye kaçıyor.

Bab’ul Selam’a yakın olan şehirler ise isyancılar ve El Kaide arasında yer yer meydana gelen çatışmalara tanık oluyor.

Kampın yöneticisi Ebu Üsame patlamanın ofisinin arkasında meydana geldiğini ve en az 20 çadırın taş ve moloz yığınıyla dolduğunu söyledi. “Bazı çadırlar ve insanlar patlamadan dolayı eridi.” diyen Ebu Üsame,  “Halep’teki varil bombardımanından dolayı son 20 günde binlerce mülteci buraya geldi.” dedi.

Üsame,ISIL militanlarını suçladı ve birkaç gündür kampın üstünden hep roketlerin geçtiğini söyledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK