Türkiye Başbakanı: “Telefon konuşması sahte.” dedi

Türkiye Başbakanı: “Telefon konuşması sahte.” dedi

535
0
PAYLAŞ
Tayyip Erdoğan

Ses kaydında Erdoğan ve oğlu olduğu iddia edilen iki kişinin büyük miktardaki nakit paradan kurtulmak için konuştuğu duyuluyor. Başbakanlık ofisi internete sızan ve yolsuzluk olarak nitelendirilebilecek, iddialara göre Başbakan ve oğlu arasında geçen telefon görüşmesinin kaydının uydurulduğunu söyledi.

Tayyip Erdoğan

Geçen haftalarda iddialara göre Başbakan’ın, çocuklarının, yardımcılarının ya da işadamlarının sohbetlerini içeren bazı ses kayıtları internette dolaşıyordu.

Pazartesi günü internete sızan son ses kaydında ise, Erdoğan ve oğlu olduğu iddia edilen iki kişinin büyük miktardaki nakit parayı evden nasıl uzaklaştıracaklarını konuştuğu duyuluyor. İddialara göre konuşma 3 kabine bakanının oğullarının geniş çaplı yolsuzluk soruşturmaları kapsamında gözaltına alındığı17 Aralık’ta gerçekleşti.

Medyadaki haberlere göre, Erdoğan ses kaydı internette dolaşmaya başladıktan hemen sonra istihbarat müsteşarıyla görüştü. Başbakanlık ofisi de ses kayıtlarının “ahlaksızca” uydurulduğunu ve “tamamen yalan” olduğunu bildirdi. Başbakanın ses kayıtlarına karşı yasal işlem başlatacağı söyleniyor. Ana muhalefet partisi ise internete sızan en son ses kaydını tartışmak için acil toplantı düzenledi ve hükümetin yasallığını kaybettiği konusu üzerinde durarak Erdoğan’ı istifaya çağırdı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK