Muhalefet Partisinden Erdoğan’a İstifa Çağrısı

Muhalefet Partisinden Erdoğan’a İstifa Çağrısı

456
0
PAYLAŞ
Tayyip Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ofisi paraların saklanması konusuyla ilgili internete sızan kayıtların sahte olduğunu söyledi ancak bu itiraz Başbakan’ın istifasını isteyen muhalefet parti liderlerince önemsenmedi.

Tayyip Erdoğan

Başbakanlık ofisi kendi web sayfasında yaptığı açıklamada, Erdoğan ve oğlu Bilal’in sesi gibi duyulan ve parayı polislerden nasıl saklayacaklarını tartıştıkları kayıtların “etik olmayan” bir montaj olduğunu ve yasal işlem başlatılacağını söyledi.

Erdoğan hükümeti geçen Aralık ayından beri rüşvet skandalıyla uğraşıyor. Başbakan ofisine dinleme cihazı yerleştirildiğini tekrar ederek, ailesiyle yaptığı konuşmaların siyasi düşmanları ve Amerika merkezli, polis ve yargı organı gibi takipçileri olan din adamı Fethullah Gülen tarafından dinlendiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Haluk Koç, Erdoğan’ın istifa etme vaktinin geldiğini söyledi. Koç, geçen geceki basın toplantısında, “Bu saatten sonra böyle kirli işlerin ortasındaki birinin Türkiye’yi yönetmesi kabul edilemez.” dedi.

Erdoğan, ses kaydı internete sızdıktan sonra ofisinde acil bir toplantı düzenledi. NTV’nin haberine göre, Erdoğan, istihbarat müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’la görüştü. Toplantının ardından başbakanlık ofisi, “Telefondaki konuşmalar ahlaksızca yapılan bir montajdır ve tamamen yalandır.” şeklinde bir açıklama yaptı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK