Türk Parlementerler Kavga Ederken Yasayı Geçirelim

Türk Parlementerler Kavga Ederken Yasayı Geçirelim

280
0
PAYLAŞ
Kavga eden milletvekili

Bir kişinin bir parlementeri hastanede yere serdiği sıkı dövüşten sonra, Ankara’daki Türk parlamentosu yargıçları ve savcıları denetleyen yönetim kurulundaki değişiklikleri onaylamak için oy verdi.

Kavga eden milletvekili

218 üzerinden 210 oyla gelen yasa, teklif edilen değişikliklerle ilgili tartışma sırasında ortaya çıkan kavgadan bir gün sonra kabul edildi.

Yarı resmi Anadolu Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, ana muhalefet partisi Cumhuriyetçi Halk Partisi’nden (CHP) bir milletvekili burnuna aldığı darbeden sonra hastaneye kaldırıldı.

CHP’nin ve iktidar partisi AKP’nin üyeleri, CHP’nin bir milletvekilinin mecliste yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör demesi ve kürsüde verilen süreden daha uzun kalması üzerine kavga etmeye başladılar.

AKP milletvekillerinin CHP’li milletvekilini kürsüden indirmeye çalışmasıyla, birbirini yumruklayan ve tekmeleyen milletvekillerinin kavgası çıktı.

Tartışma, Aralık ayında başlayan ve üç kabine üyesinin oğullarına yapılan rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarına dayanıyor.

Bunun üzerine AKP yargıçları ve savcıları denetleyen yönetim kurulunu değiştirecek birtakım önlemler sundu.

Türk medyası, yolsuzluk operayonuyla ilgili daha ileri safhaların ele alındığını ve hükümete zarar veren telefon konuşmalarının basına ve internete sızdığını söyledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK