Rapor: Türkiye Başbakanı’nın Oğlu Rüşvet Soruşturmasında İfade Verdi

Rapor: Türkiye Başbakanı’nın Oğlu Rüşvet Soruşturmasında İfade Verdi

443
0
PAYLAŞ
bilal-erdogan-ifade-verdi

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, kurul üyesi olduğu eğitim kurumunun da içinde olduğu söylenen rüşvet ve yolsuzluk iddialarını araştıran savcılar tarafından sorgulandı.

bilal-erdogan-ifade-verdi

Erdoğan’ın 33 yaşındaki oğlu Bilal Erdoğan 5 Şubat’ta İstanbul’da savcılara ifade verdi ve avukatı Ahmet Özel, devlete bağlı Anadolu Ajansı’na verdiği yazılı ifadede Bilal Erdoğan’ın adını temize çıkarmaya kararlı olduğunu söyledi.

Yetkililer, aralık ayında aralarında iki bakanın oğullarının ve bir devlet bankasının müdürünün olduğu rüşvet suçlamalarında 24 kişiyi tutuklamış, sonrasında ise başbakan geniş yolsuzluk skandalına adı karışan 4 bakanı kovmuştu.

Hükümet daha sonra savcıları ve polisleri soruşturmaya dahil etti. Bununla beraber tutuklamaların ikinci dalgası hız kazandı, Erdoğan’ın oğlu sorgulandı ve hükümetin rüşvet soruşturmalarını bastırmaya çalıştığı suçlamaları tetiklendi.

Erdoğan, soruşturmaların Amerika’daki din adamı Fethullah Gülen’in İslami hareketinin takipçileri tarafından düzenlendiği ve Mart ayındaki yerel ve Ağustos ayındaki başkanlık seçimlerinde hükümetine zarar vermek istenildiği konusunda ısrar ediyor.Gülen ise soruşturmalarla olan ilgisini inkar ediyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK