İspanya basını: Erdoğan, Başbakan Rajoy’u seçim mitinginde kullandı

İspanya basını: Erdoğan, Başbakan Rajoy’u seçim mitinginde kullandı

468
0
PAYLAŞ
rajoy erdogan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İspanyol başbakanı Mariano Rajoy’un Ankara’da Batıkent-Sincan metro hattının açılışını yapması ve mitinge katılması İspanya basınında ilginç değerlendirmeleri beraberinde getirdi.

rajoy erdogan

İspanyol gazeteleri, Başbakan Erdoğan’ın Rajoy’u yerel seçimler için düzenlenen mitingde destekçi olarak kullandığını yazdı.

El Pais gazetesi, “Erdoğan, Rajoy’u yerel seçimler için düzenlenen İslamcı mitinge götürdü” başlığını attı. Haberde, “Başbakan Rajoy ve beraberindeki heyet için bu etkinlik Katalan şirketi Comsa’nın yapımında yer aldığı metro hattının açılışı iken bir anda kendilerini 5 bin İslamcının ellerinde parti bayraklarıyla katıldığı gerçek mitingde buldular.” denildi.

Yolsuzluk skandalları ve protestoların bastırılması ve internet sansürü yüzünden uluslararası eleştirilere maruz kalan Erdoğan’ın zor durumda olduğunu belirten El Pais, Salı günü Rajoy’un yanında yolsuzluğu soran Zaman muhabirini azarladığını hatırlattı.

İspanya’nın en çok satan ikinci gazetesi El Mundo, okurlarına “Rajoy, metronun açılışından sonra kendini İslamcı Türklerin mitinginde konuşurken buldu” şeklinde duyurdu.

La Vanguardia gazetesi de, “Rajoy, Ankara’daki metro açılışında Erdoğan’a destekçilik yaptı” başlığı altında, metro açılışının parti mitingine dönüştüğünü aktardı.

El Periodico gazetesi ise haberi “Rajoy, Erdoğan’ın İslamcı partisinin mitingine katıldı” şeklinde verdi.

Cihan Haber Ajansı’ndan alıntıdır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK