Türkiye Başbakanı Erdoğan ‘Diktatör’ İddialarını Reddetti

Türkiye Başbakanı Erdoğan ‘Diktatör’ İddialarını Reddetti

597
0
PAYLAŞ

Pazar günü Türkiye’nin başbakanı, otoriteci bir lider olduğu yönündeki iddiaları son birkaç yıl içindeki en etkili hükümet karşıtı gösterinin yeri olan Taksim Meydanı’ndaki göstericileri görmezden gelerek reddetti.

Son üç gün içinde, ülke çapındaki protestocular son 10 yıl içinde birçok laik Türk’e göre yaşamın her alanında aşırı etkisi ile uzlaşmaz bir figür olarak görülen Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bastırılmış kızgınlığını salıverdi.

Taksim Meydanı’nda büyük ve coşkulu protesto Cumartesi gecesi yatışmıştı, ancak yüzlerce kişi Pazar günü tekrar alana aktı ve 1.500 kişi de başkent Ankara’da bir araya geldi.

Protesto esnasında bayraklar dalgalandı ve Erdoğan istifaya çağrıldı. Bazı protestocular onu bir sultan ve diktatör olduğunu dile getirerek onu kınadılar.

Erdoğan halkına hizmet eden birine ‘diktatör’ denmesine karşılık olarak “Benim daha söyleyecek bir sözüm yok” dedi. Erdoğan Balkan göçmenlerini temsil eden bir gruba hitaben yaptığı konuşmada: “Benim tek endişe ülkeme hizmet etmek olmuştur.” demişti.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK