Aziz Yıldırım Şike Yaptığı İddiasıyla Cezalandırıldı Ancak Tahliye Edildi

Aziz Yıldırım Şike Yaptığı İddiasıyla Cezalandırıldı Ancak Tahliye Edildi

1084
0
PAYLAŞ
aziz yıldırım

Mahkeme Pazartesi günü Türkiye’yi karıştıran şike suçlamasından dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım’a 6 yıl hapis cezası verdi. Ancak hapiste kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

aziz yıldırım

Kulüp yöneticileri ve oyuncuların da olduğu 93 sanıktan birisi olan Yıldırım, Avrupa futbolunun karar merkezi olan UEFA’nın yakından izlediği davada suçlu bulundu.

Karar verilmeden önce Yıldırım şu sözleri söyledi : “Fenerbahçe’yi maçlardaki pisliklerini ört bas etmek için kullanıyorlar. Başta söylediğim gibi şimdi de aynı şeyi söylüyorum: Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe.”

Mahkeme Yıldırım’a  şike suçundan dolayı 3 yıl 9 ay hapis cezası  cezası verdi. 2 yıl 6 ay da yasadışı örgüt kurma suçundan dolayı hapis cezasına çarptırıldı. Fakat tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Yıldırım aynı zamanda 1.3 milyon lira para cezasına çarptırıldı. Kulüp yönetiminden çekilmesine ve maçları stadda izlemesinin sakıncalı olduğuna karar verildi. Rakip takımlardan Beşiktaş yöneticisi ve eski teknik direktörü ve diğer Fenerbahçe yöneticileri de cezalandırıldı.

Yıldırım’ın avukatı davayı temyize göndereceklerine söyledi.

Mahkemenin dışında yüzlerce sarı-lacivert formalı Fenerbahçe taraftarı başkanlarının tahliye olmasını kutladı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK