Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım: “Devlete olan güvenimi yitirdim.”

Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım: “Devlete olan güvenimi yitirdim.”

665
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım son şike duruşmasında “Devlete olan güvenimi yitirdim.” dedi.

Aziz YıldırımFenerbahçe’nin hapisteki başkanı Aziz Yıldırım son duruşmasının savunmasında  güçlü bir eleştiride bulunarak devlete güveninin kalmadığını belirterek şovuna devam ediyor.

Fenerbahçe Spor Klübünün başkanı Aziz Yıldırım şike yaptığı iddiasıyla Temmuz 2011’den beri hapis yatıyor. 2010-2011 sezonunda Aziz Yıldırım ile birlikte İlhan Ekşioğlu, Yusuf Turanlı ve Olgun Peker de şike iddiaları nedeniyle hapis yatmaktadırlar.

Ancak Fenerbahçe’nin hapis yatan başkanı Aziz Yıldırım geçtiğimiz haftadaki duyumlara göre çok fazla öfke ve hiddet göstermektedir. Yıldırım karşı tarafın söz hakkı sırasında Trabzonspor’un avukatına sözlü olarak saldırıda bulundu.

Şike duruşması sona yaklaştığından ve duruşmanın hakimi Mehmet Ekinci’nin 29 Haziran’da bir karar vermesi beklendiği için İstanbul mahkemelerinde durum gittikçe kızışıyor.

Savcı , Yıldırım’ın 14 ila 39 yıla kadar cezalandırılmasını öngörüyor. Aynı zamanda dokuz ayda maçların altısında şike yaptığı için cezalandırılması gerektiğini söylüyor. Adil olmayan bir gelir kazanmak için kurduğu organizasyon nedeniyle de 3 takıma teşvik parası ödemesi gerektiği düşünülüyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK