İstanbul’da Yüzlerce Fenerbahçeli Fanatik Polisle Çatıştı

İstanbul’da Yüzlerce Fenerbahçeli Fanatik Polisle Çatıştı

635
0
PAYLAŞ

İstanbul’da polisle yüzlerce Fenerbahçeli futbol taraftarlarının çatışması,  Cumartesi, Mayıs 12, 2012

Fenerbahçeli yüzlerce futbol taraftarı Türk ligi şampiyonluğu sonrasında polisle çatıştılar.

Fenerbahçe cumartesi günü 0-0 biten karşılaşmanın sonunda şampiyonluğu rakibi Galatasaray’a kaptırdı.

Galatasaray oyuncuları maç sonrası Fenerbahçe’nin sahasında şampiyonluklarını kutladı.

Fenerbahçe taraftarı polislere kırdıkları plastik sandalye ve işaret fişeklerini attı. Polis, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda futbolcuları korumak için kendi kalkanlarını kullanılır. Polis, taraftarları dağıtmak ve futbolcuları soyunma odalarına götürebilmek için stadyum tahliyede biber gazı kullandı.

Bu arada Anadolu Ajansı haberine göre ülke içinde 29 yaşında Galatasaray forması giyen bir taraftar, Fenerbahçe taraftarı tarafından saldırıya uğradı ve karnına bıçak saplanarak öldürüldü.

Haber ajanslarının yaptıkları haberlerde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde taraftarların iki polis aracını ters çevirerek ateşe verdiği görüldü. Polis ve çevredeki vatandaşlar hızla yangını söndürdü . Fanatik taraftarlar çöp bidonları ters çevirdi ve dükkan camlarını kırdı. Devlet televizyonun verdiği görüntülerde sokaklarda yumruk büyüklüğünde taşlar görüldü.

Lig şampiyonluğu maçı da gergin geçti her iki takımdan birer oyuncu kırmızı kart gördü. Fanatik taraftarlar soyunma odalarına giden futbolculara sandalyeler ve başka nesneler attı.

Ülke çapında onbinlerce Galatasaray taraftarı takımlarının 18. lig şampiyonluğunu kutlamak için sokaklara döküldü. Zafer Türk sözde şike iddialarının ardından tüm takımları Futbol Federasyonu tarafından temize çıkarmasından kısa bir süre sonra geliyor.Federasyon bazı oyuncular ve kulüp yetkilileri cezalandırdı ama iddia skandalının merkezindeki Fenerbahçe dahil diğer kulüpleri de bağışladı.

Türkiye 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2020 Olimpiyatları’nın ev sahipliği(İstanbul’da olması) için aday.
Ancak ikisinin birden Türkiye’ye verilmesi olasılığı düşük. IOC, aynı yıl içinde Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliğine aday olmaması koşuluyla Türkiye’ye 2020 Olimpiyatları’nın ev sahipliğini verebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK