Daha İyi Bir Türkiye-Kıbrıs İlişkisine Çağrı

Daha İyi Bir Türkiye-Kıbrıs İlişkisine Çağrı

635
1
PAYLAŞ
Angela Merkel

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kıbrıs ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda ilerleme sağlamaya ve adadan limanlarını trafiğe açma isteği için Salı günü Türkiye’yi çağırdı.

Angela Merkel

Ankara protokolü olarak bilinen Avrupa birliği anlaşması çerçevesinde  gerekli böyle bir haraket Türkiye’nin  AB ye katılaması için temel hükümlerden birisidir.

AB, 2005’de üyelik görüşmeleri başladığından beri Türkiye’de eksikler buluyordu. 27 üyeli Birlikte, bölünmüş ada Kıbrıs’ı temsil eden Kıbrıs Rumları ile ilişkileri normal olmadığı takdirde bu sürecin daha da uzayacağı belirtiliyordu.

Merkel‘in Kıbrıslı Rum lider Demetris Chirisofias ile görüşmesinden sonra kıbrıs ile uyuşmazlığın çözümünde Türkiye’nin daha fazla istekli olması gerekir dedi.

Kıbrıs’a Alman başbakanın ilk ziyareti süresince Christofias ile yeni bir görüşmede “Ne yazık ki diğer kesim uzlaşmaya fazla gönüllülük  göstermemiştir,”  dedi.

1 YORUM

  1. SN MERKEL SEN ÖNCE ALMANYAYA GELEN TÜRK TURİSTLERE HAVA ALANINDAKİ, POLİSİNİZİN ÇİRKİN VE IRKCI MUAMELESİNİ BİR SORGULA..TÜRKİYEDEN ALMANYAYA GELEN TURİSTLER SİZİN İNSANINIZDAN DAHA KÜLTÜRLÜ DAHA EĞİTİMLİ DAHA HÜMANİST VE ENTERNASYONAL İNSANLARDIR.SİZ:(ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUMKİ) EKONOMİK SEBEBLERDEN DOLAYI ALMANYAYA GELEN İHTİYAÇ SAHİBİ VE SAYENİZDE KENDİLERİNİ DÜNYADAN İZOLE BİR ŞEKİLDE YAŞAMAYA MAHKUM ETMİŞ,DİN İSTİSMARCILARININ KUCAĞINA DÜŞÜRÜLMÜŞ VE ASOSYAL KALMIŞ BİR KAÇTÜRK İŞCİ KARDEŞLERİMİZLE BÜTÜN TÜRKLERİ AYNI KEFEYE KOYARAK MUAMELE YAPAMAZSINIZ.BİZİ ANLAMANIZ İÇİN TARİHİMİZE VE DÜNYADAKİ GERÇEK YERİMİZE HIZLA YOL ALIŞIMIZA BİR BAKIN.POLİSİNİZE TALİMAT VERİN TÜRK TURİSTLERE NEDEN GELİYORSUN? NE YAPACAKSIN? NE ZAMAN DÖNECEKSİN? GİBİ SAÇMA SORULAR SORMASINLAR.HELEDE ENTERNASİONAL YEŞİL PASABORTLU ŞAHISLARA BÖYLE BİR SORU SORMA HAKLARI DAHİ OLMADIĞINI ÖĞRENSİNLER.YADA HER ÜLKENİN İNSANINA SORSUNLAR.

BİR CEVAP BIRAK