Galatasaray’ın Yeni Stadının Geleceği Belirsiz

Galatasaray’ın Yeni Stadının Geleceği Belirsiz

453
0
PAYLAŞ

Türk inşa görevlileri ile müteahhitler sözleşmele koşullarında anlaşamadığından Galatasaray ‘ın 200 milyon dolarlık yeni stadının geleceği şüpheli.

galatasaray_toki_stadiYetkililer İstanbul ‘un dışında bulunan 52,000 kişilik, Ekim’de bitmesi planlanan stadın inşasının ancak çeyreğinin bittiğini söyledi.

Türkiye’nin yetkili inşa kurumu TOKİ yaptığı açıklamada; “İhale sözleşmesi iptal edilmeliydi… Şu noktada ofisimiz bu projeyi uygun bir şekilde bitirmeyi ve yeni bir ihale değerlendirmeyi düşünüyor.” dedi.

2000 yılı UEFA Kupası’nı kazanan ve 17 kez Türkiye Şampiyonu olan İstanbul klubü, geçen sezon ligi beklenmedik bir dereceyle, ezeli rakibi Beşiktaş ‘ın on puan gerisinde beşinci bitirdi.

Klüb geleceğini canlandırma planları yaparken geçen ay Barselona’nın eski teknik direktörü Frank Rijkaard Galatasaray ‘la sürpriz bir şekilde iki yıllık sözleşme imzalamıştı.

Türk medyası, stadın – biri Türk diğeri Birleşik Arap Emirlikleri’nden – iki büyük inşacısının küresel kredi krizi nedeniyle kaynak bulmakta sıkıntı yaşadığını yazmıştı.

TOKİ açıklamasında çalışanlarının maaşlarının düzenli ödenmediğini, gerekli materyal ve ekipmanın sağlanmadığını belirtti.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK